Francouzská hvězda Nathalie Lermitte zazpívá v Kongresovém centru písně Edith Piaf

Milovníci francouzského šansonu se mohou těšit na jedinečný hudební zážitek. V pražském Kongresovém centru se 12. května 2025 uskuteční slavnostní koncert věnovaný památce legendární Edith Piaf. Nezapomenutelné písně této ikonické zpěvačky zazní v podání renomované francouzské interpretky Nathalie Lermitte, kterou doprovodí orchestr Bohemian Symphony Orchestra Prague Martina Šandy.

Výjimečnou atmosféru večera podtrhne doprovod symfonického orchestru Bohemian Symphony Orchestra Prague Martina Šandy s aranžmá japonského skladatele Nobuyuki Nakajimy, jehož citlivé hudební úpravy dodají slavným melodiím nový rozměr. Publikum se může těšit na nestárnoucí hity jako La Vie en Rose, Non, je ne regrette rien či Hymne à l’amour. „Pro orchestr i pro mě jako dirigenta to bude první setkání s hudbou Edith Piaf na vlastní kůži. Moc se na to těším. Její písně nebyly primárně psané pro velký orchestr, ale právě v tom vidím veliký potenciál. Symfonické pojetí dá skladbám úplně jinou dimenzi, jiný zvuk. Fanoušci Edith Piaf a šansonů jako takových uslyší něco co znají, ale úplně jinak,“ láká Martin Šanda.


„Písně Edith Piaf mám rád, byť jsem si k nim našel cestu až později. Rádi je využívají i filmaři, hned se mi například vybavila jedna z posledních scén snímku Zachraňte vojína Ryana. Tahle francouzská hudba, kde je dominantní zpěv a harmonika, má úžasnou atmosféru. Právě harmonika bude samozřejmě zachovaná i během našeho koncertu. Vystoupí s námi harmonikář – sólista,“
doplňuje dirigent, který také bude poprvé spolupracovat s francouzskou zpěvačkou Nathalií Lermitte. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

Více informací: koncertpromo.cz/piaf-symphonic/

You may also like...