Uživatelé Nesnězena za den koupili lidem bez domova, seniorům i zdravotníkům jídlo za sto tisíc korun
Jídlo pro seniory, lidi bez domova i zdravotníky mohou nyní lidé darovat prostřednictvím aplikace Nesnězeno. Novou featuru do ní přidali vývojáři z brněnského studia Futured. Jídlo pro každou ze tří skupin vyjde zákazníky na sto korun, rozvoz zajistí aplikace. Jen za prvních 24 lidé koupili jídlo za sto tisíc korun.
Do aplikace Nesnězeno, která již od minulého týdne umožňuje restauracím i přes karanténu fungovat dále a nabízet své jídlo i v režimu beze slev, přibyl o tomto víkendu nový podnik s názvem „Daruj DOBROty“. „Novou featuru jsme do aplikace pro iOS i Android přidali koncem týdne. Oproti jiným podnikům je tento specifický v tom, že v něm uživatelé nekupují konkrétní jídlo pro sebe. Místo toho vybírají, komu na jídlo přispějí,“ uvedl Lukáš Strnadel, CEO vývojářského studia Futured, které za aplikací stojí.
Uživatelé aplikace za sto korun mohou koupit jídlo jedné ze tří skupin – seniorům, lidem bez domova a zdravotníkům. Všechny tři skupiny jsou totiž podle zakladatelů Nesnězena Michaely Gregorové a Jakuba Henniho současnou situací velmi zasažené. „Zdravotníci v těchto dnech jedou na dvě stě procent a už jim dochází síly, senioři jsou zase izolovaní a bojí se vycházet. Ve složité situaci jsou i lidé, kteří jsou na ulici a jsou odkázání na pomoc ostatních,“ vysvětluje Michaela Gregorová z Nesnězena s tím, že zároveň jde také o další podporu samotných restaurací. „První objednávku jsme již domluvil s pražskou restaurací Spojka Karlín,“ dodává.
Novinka funguje tak, že jakmile se přes aplikaci nastřádá dost stokorunových darů pro některou ze tří skupin, Nesnězeno jídlo objedná v restauraci na svoje náklady zajistí distribuci. V případě lidí bez domova jídlo putuje k diecézním charitám a do sociálního podniku Pragulic, v případě seniorů pak k domluveným nadacím jako Ježíškova vnoučata, Breakfaststory či Seniorem s radostí. „V případě zdravotníků jsme domluveni s koordinátory v Praze v Motole a Na Homolce, a také s mediky z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci,“ popisuje Michaela Gregorová.