Dnes vycházejí první tři květnové novinky z nakladatelství Euromedia

Jméno Kláry Janečkové dobře znají především čtenářky, které mají rády původní české romány o lásce a často velmi složitých vztazích mezi muži a ženami. Po jedenácti úspěšných knihách jí nyní vychází již dvanáctá – tentokrát se jmenuje Francouzský manžel a je prý inspirovaná  přímo životem samotné autorky. I ona totiž měla svého času francouzského manžela… Román vychází v nakladatelství Ikar

Kanadská autorka Shari Lapena je sázkou na jistotu pro všechny milovníky psychothrillerů. S každou knihou je navíc stále lepší a lepší ve vymýšlení zápletek a hlavně nečekaných rozuzlení příběhů, které se zpravidla odehrávají někde na předměstí, mezi sousedy, kteří se zdánlivě dobře znají a nemohou se navzájem už ničím překvapit. To je ovšem opravdu jen zdání, které pořádně klame… Pátá kniha Shari Lapeny s názvem Její konec vychází v nakladatelství Kalibr.

Kniha Třicet let pod přísahou Roberta Šlachty a Josefa Klímy se stala jedním z bestsellerů loňského roku. Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu s knihou následně projezdil celou republiku a besedoval o ní v mnoha městech se svými příznivci a někdy i s odpůrci. To, co se od občanů dozvěděl, ho přimělo dál pokračovat v práci „pro lidi“ a rozhodl se vstoupit do politiky. Jeho nová kniha Čas na odvahu mapuje vznik politického hnutí Přísaha. Tentokrát ji s ním formou reportáže připravil novinář Jiří Roth a vydává ji opět nakladatelství Universum.

Klára Janečková: Francouzský manžel

Kamila Oliverová je známá autorka knih o záhadách a krásná žena. Albert Gabriel je synem přísného vojáka, který doma vládne tvrdou rukou. Albert Gabriel tak žije od dětství i přes mnohočetná nadání ve strachu a poslušnosti, což zanechá stopu na jeho osobnosti. Jako dospělý muž je bohatý a úspěšný, ale i nestálý; miluje a vzápětí nenávidí, navíc se často uchyluje k agresi. Svým chováním od sebe odehnal obě manželky a zůstal sám ve srubu v lesích.

Kamila se zrovna dostává z bolestivé ztráty partnera a utápí se v žalu i alkoholu a polyká prášky na uklidnění, když ji osloví mladá Běloruska pátrající po své ztracené kamarádce. Kamila, milovnice tajemna, souhlasí s tím, že jí pomůže. Její úkol však nebude lehký; musí se sblížit s podivínským starším Francouzem, získat si ho a zjistit, kam se poděla jeho předchozí žena, po níž jako by se slehla zem…

Jenže když šarmantního Alberta Gabriela potká, všechny předem připravené plány ztroskotají a ona se bezhlavě zamiluje. Začíná pohádka, která skončí svatbou…

Jenže jak jejich vztah pokračuje, Albert Gabriel začíná být hrubý a žárlivý, navíc se kolem domu začnou dít podivné věci. Měla Běloruska pravdu? Mohl se Albert Gabriel přece jen své poslední ženy zbavit? Je něco v jejím vztahu skutečně špatně, nebo ji šálí mysl omámená léky? A co by se stalo, kdyby se pokusila od manžela utéct stejně jako jeho předchozí ženy…? 

Klára Janečková (*1979) vystudovala psychologii na olomoucké Univerzitě Palackého a roky působí jako školní psycholožka na dvou základních školách, kde se zabývá problematikou šikany, kyberšikany a krizovou intervencí pro rodiny i žáky. Dosud vydala jedenáct románů: Unesená, Ďábelská tvář, Osudová posedlost, Manželské okovy,  Srdce v písku, Temnota, Prokletý původ, Deník Gréty Kaiserové, Zrada, Pád do tmy a Vítěz. Kromě toho píše odborné články do médií a pomáhá v rozvoji začínajícím talentům. Energii dobíjí hudbou všech žánrů, tancem, jógou, cestováním a třemi kočkami.  Žije a pracuje ve Chvalčově u Bystřice pod Hostýnem na východní Moravě.

Shari Lapena: Její konec 

Nejnovější psychothriller Shari Lapeny  odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to znovu v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. 

Stephanie a Patrick, bohatí a spokojení manželé, se nedávno stali rodiči dvojčat. Třebaže je péče o ně značně vysiluje, Stephanie s jistotou ví, že má všechno, po čem kdy toužila. Pak se objeví Erica, žena z Patrickovy minulosti, a s ní šokující odhalení o jeho první manželce. Ta podle Eriky nezemřela nešťastnou náhodou. Patrick tvrdí opak a Stephanie najednou zjišťuje, že muž, kterému důvěřuje, možná lže. A možná i vraždil. A možná se to chystá udělat znovu…

Vyjde také jako audiokniha

Shari Lapena (*1960) je bývalá právnička a učitelka angličtiny s láskou k literatuře, v současné době je ale úspěšnou spisovatelkou na plný úvazek a s rodinou žije v Torontu.

Debutovala titulem Manželé odvedle (2016), který se stal psychothrillerem roku, vydaným ve 35 zemích. Zaujal hlavně dramatickou zápletkou (únos malého dítěte), výtečným stupňováním napětí a především nečekanými zvraty, a to až do poslední stránky. Stejný úspěch pak zaznamenal i o rok později vydaný román Někdo cizí v domě (2017). Shari je mistryní nečekaných zvratů a šokujících odhalení a dokázala to i ve svém třetím titulu Nevítaný host (2019), v němž se nechala inspirovat klasickými detektivkami (řeší se zde několikanásobná vražda spáchaná na místě odříznutém od okolního světa, podobně jako v nejklasičtější detektivce na toto téma, Deseti malých černoušcích od Agathy Christie) a připravila pro čtenáře téměř hororové vyústění. Další knihou byl opět psychothriller s názvem Jeden z nás (2020) a autorka se v něm vrátila do oblíbených kulis života na předměstí a sousedských vztahů, které jsou zdánlivě bez poskvrnky, ale pod povrchem často probublává něco velmi dramatického… Její konec je zatím její poslední knihou. Přeložila Naďa Špetláková.

Robert Šlachta, Jiří Roth: Čas na odvahu

Kniha formou reportáže představuje Roberta Šlachtu v jeho nové roli lídra politického hnutí Přísaha. Vstupu Roberta Šlachty do politiky předcházela série debat se čtenáři nad jeho první knihou Třicet let pod přísahou, kterou napsal společně s novinářem Josefem Klímou a ze které se stal loňský bestseller. Právě na těchto debatách zaznamenal Robert Šlachta se svými nejbližšími spolupracovníky nálady obyvatel a hlad po politické síle, která by udělala v zemi pořádek a konečně zaručila spravedlnost.

Založení politického hnutí Přísaha předcházela petiční akce, při níž Robert Šlachta navštívil celou řadu měst, sbíral podpisy na podporu svého hnutí, hovořil s lidmi a představoval vize nového politického uskupení. Reportáž nabízí pohled do zákulisí Šlachtovy road show, seznamuje čtenáře s reakcemi lidí a přibližuje filozofii a vize bývalého elitního policisty, proslulého řešením ekonomických kauz zasahujících mezi nejvyšší činitele státu.

Ukázka z úvodu knihy:

„Bylo léto 2020 a koronavirus zdánlivě nad Českem ztratil moc. Jarní vlna vypadala jako velký úspěch vlády a to, co nás čeká na podzim, tušilo nebo si připouštělo jenom pár lidí. Frustrace, nedůvěra a strach ale byly patrné už tehdy. Vaše dotazy směřovaly k řešení krize a k vedení naší země. Stále častěji padal dotaz, proč nejdu do politiky. Proč nezaložím vlastní stranu. A já jsem nad tím začal víc a víc přemýšlet.

Není jednoduché se takto rozhodnout. Musel jsem se sám sebe zeptat, jestli jsem ochotný riskovat celý svůj život, všechno, co jsem budoval, a vstoupit do politiky, kde slova čest a služba už nic neznamenají. Nejen debaty s nejbližšími lidmi kolem mě, ale i jejich odhodlání do toho jít se mnou. To mě přesvědčilo.

A tak jsem se rozhodl. Jdu do toho. Koncem ledna 2021 jsem oznámil, že chci kandidovat v podzimních parlamentních volbách, a proto zakládám občanské hnutí Přísaha. Titulky v novinách to na druhý den označily za úkol pro sebevraha. To pro mě ale není nic nového. Vždycky jsem šel svojí cestou. Tou složitější, o které jsem ale byl přesvědčen, že je jediná správná…“     

Vyjde také jako audiokniha

Robert Šlachta (*1971) začal policejní kariéru jako řadový policista v Pohořelicích. V roce 1992 přešel k zásahové jednotce a tři roky nato k brněnské expozituře Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Poté působil u Národní protidrogové centrály nejprve v Brně a potom v Praze. V lednu 2008 se stal ředitelem ÚOOZ, odkud odešel v červnu 2016, protože nesouhlasil s plánovanou reorganizací. Následně vykonával funkci náměstka Odboru pátrání Celní správy ČR (od srpna 2016 do listopadu 2019). V roce loňském roce vydal společně s novinářem Josefem Klímou knižní rozhovor s názvem Třicet let pod přísahou. Jeho životním krédem je citát Edmunda Burkeho: „K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“

Jiří Roth (*1963) je novinář, v letech 2012–2020 působil jako šéfredaktor lifestylového magazínu Esquire. V roce 2005 vydal knihu Mediální výchova v Čechách o zákulisí českých médií a domovské časopisecké scéně. Autorsky se též podílel na cestopisech Juraje Lišky Sníh z Bogoty (2004) a Kolumbijská triáda: káva, kokain, smaragdy (2009). V současné době je šéfredaktorem časopisu pro motorkáře Drž stopu a pravidelně přispívá na web muzskavec.cz, který založil s redakčním kolegou Daliborem Demelem.

You may also like...