Od června bude přímé spojení z Prahy až do Flensburgu na německo-dánské hranici

Od června se rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku zajišťují České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn. „V kooperaci s našimi zahraničními partnery se snažíme průběžně rozšiřovat nabídku atraktivních spojení. Od června tak pojede přímý vlak Českých drah do severoněmeckého Flensburgu, který je vyhledávanou turistickou destinací a představuje bránu pro cesty po železnici do Dánska a Skandinávie,“ říká Petr Vondráček, ředitel odboru obchodu osobní dopravy Českých drah.

Vlak pojede poprvé v neděli 12. června z Prahy v 10:25 hod. a do Flensburgu přijede večer v 19:07 hod.. Opačným směrem bude jezdit od pondělí 13. června. Plánovaný odjezd z Flensburgu je v 8:31 hod. a do Prahy přijede v 17:35 hod. Spoj EC 174 / 175 Berliner nově zastaví na severu Německa také ve městech Schleswig, Rendsburg a Neumünster. Pro toto spojení budou v nabídce cenově výhodné Včasné jízdenky Evropa.

Vlak poskytuje komfortní a ekologické cestování. Klimatizovaná souprava je vybavena palubní Wi-Fi sítí, cestující mají k dispozici elektrické zásuvky 230 V a USB konektory pro napájení elektroniky, ve vlaku je řazený restaurační vůz i oddíly pro cestující s dětmi, pro cestující na ortopedických vozících nebo pro přepravu jízdních kol. Po většinu trasy je vlak napájen elektřinou z 100% obnovitelných zdrojů.
České dráhy nabízejí v jízdním řádu 2022 přímé vlakové spojení do Německa, Polska, na Slovensko, do Maďarska, Rakouska a Švýcarska. Denně zajišťují vlaky Českých drah přímé spojení do více než 130 zahraničních destinací. Do dalších míst lze cestovat s přestupem na spoje zahraničních partnerů. Včasné jízdenky Evropa lze využít i pro cesty na Slovensko, do Chorvatska, Slovinska, Maďarska, Polska, Rakouska, Švýcarska, Lucemburska, Belgie, Nizozemí nebo Dánska.

Flensburg

Historické hospodářské a kulturní centrum na pomezí německé spolkové země Šlésvicko-Holštýnko a Dánska. Vznik je datován do 12 století. Ve městě se nachází množství historických objektů, církevních staveb, Starý přístav a řada muzeí (městské, přírodopisné, rybářské, lodní dopravy, rumu). Město je známé také díky množství kulturních, společenských a sportovních událostí po celý rok (regata).

Schleswig

Staré vikingské město a historické sídlo zdejších vládců. Ve městě se nachází katedrála s hrobkou dánského krále Frederika I. Dánského. Na hradě Gottorf je rozsáhlé historické a přírodopisné muzeum s unikátními exponáty, jako je vikingská loď Nydamboot nebo mumie Dívky z Windeby, která vznikla přírodní cestou v močálech na severu Německa. U zámku se nachází rozlehlá barokní zahrada. Ve Schleswigu se nachází také jedinečné Vikingské muzeum Haithabu.

Rendsburg

Jedinečný ocelový most přes kanál spojující Severní a Baltské moře. Délka ocelové mostní konstrukce o hmotnosti 17 740 tun má délku 2,5 kilometru. Celková délka včetně příjezdových ramp je 7,5 kilometru. Výška mostu nad kanálem je 42 metrů a umožňuje tak proplouvat i velkým námořním lodím. Na mostě je zavěšen neobvyklý transportér, který zajišťuje přepravu osob a silničních vozidel přes kanál.

Neumünster

První zmínky o osídlení Neumünsteru pocházejí z roku 1127. Vývoj města výrazně ovlivnil textilní průmysl, dnes se v něm nachází textilní muzeum. V okolí řada přírodních rezervací (např. rašeliniště Dosenmoor).

You may also like...