Benefiční open air festival CIHLAFEST: Slapy nad Vltavou, Cirk La Putyka, hudba a divadlo

Chráněné bydlení Fara v obci Slapy nad Vltavou u Slapské přehrady se 6. srpna už po jedenácté stane dějištěm tradičního open air festivalu CIHLAFEST. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo setkání milovníků divadla, hudby a dobré zábavy. Cirk La Putyka přiveze svou cirkusovou expedici Kaleidoscope, na dvou scénách se představí kapely nejrůznějších žánrů, divadelní soubory, žongléři, artisté… Výtěžek z festivalu bude využit na opravu izolace chráněného bydlení Na Vyhlídce ve Slapech nad Vltavou. Podpořit benefiční sbírku je možné v průběhu celého roku koupí e-cihly na www.akcecihla.cz/e-cihla/

CIHLAFEST se v chráněném bydlení Fara letos uskuteční naposledy, v příštích letech je v plánu přesunout festival do jiné lokality. Organizátoři si proto rozhodli letošní program zaměřit na představení sociálních služeb a problematiky lidí s postižením. Odpoledne bude plné her a soutěží, které návštěvníkům přiblíží, „jak se cítit v cizí kůži“. Zahrají kapely, v nichž společně působí hudebníci s postižením i bez postižení – BeneBend a FaraBand. Sobotní letní podvečer zpříjemní kapela Stanley´s Old Boys. Chybět nebude výtečné občerstvení, dílny pro děti i dospělé (facepainting, worshop s velkými bublinami, psycholampa). V areálu zahrady bude k dispozici stanové městečko s možností přespání. 

Více o programu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Jak se cítit v cizí kůži“ – zážitková PSYCHOLAMPA: Třeba se vám rozsvítí designérky Anny Marešové a režisérky Kláry Jakubové. Zažijete při ní na vlastní kůži, jak se cítí člověk se schizofrenií, když musí jít na poštu pro dopis. A možná, možná se vám rozsvítí…

Návštěvníci interaktivní hravou formou zjistí, jak se cítí lidé, kteří jsou omezení v činnostech nějakým handicapem nebo netradičními okolnostmi. Ve spolupráci s organizací Portus a jejími klienty uvidí nebo si budou moci vyzkoušet, jaké to je orientovat se na autobusovém nádraží bez písmen a čísel, jak si vybrat peníze z bankomatu, když měřím 1,20 metru, zahrát si pexeso pro nevidomé, zkusit si chůzi v terénu jako člověk, který má trubicové vidění, a mnoho dalšího.

FaraBand

Hudební seskupení lidí s mentálním a jiným postižením FaraBand  vzniklo na základě pravidelných muzikoterapií v chráněném bydlení na Slapech. „Ne každý z nás se ráno probudí s úsměvem na tváři, pocitem radosti a do běžného dne naskočí plný humoru a dobré nálady. Někdy se prostě probereme a máme pocit, že se tak nějak nemůžeme vejít do vlastního těla. Lidé s poruchou autistického spektra do nového dne často vstupují s téměř plnou sklenicí stresu a napětí. Cílem terapie je harmonizovat duši člověka a naladit jej k propojení s ostatními členy společného kruhu formou zvuku, zpěvu, bubnování a tance. Pecky, které jsme s klienty chráněného bydlení nacvičili, předvedeme na naživo na CIHLAFESTU. Návštěvníci se mají na co těšit,” zve Petra Škorpíková, vedoucí a zpěvačka FaraBandu.

BeneBend

BeneBend je kapela organizace Benediktus z Chotěboře, kde hrají a zpívají lidé s postižením spolu s asistenty.  Kapela hraje téměř výhradně svoji tvorbu a vystupuje na festivalech, v klubech, kavárnách, ve školách. Lidé s postižením zde nacházejí seberealizaci, zažívají přijetí a úspěch a mohou být sami sebou. Zároveň tak veřejnost může objevovat dary těchto lidí.

Cirk La Putyka: Kaleidoscope – cirkusová expedice za čistou radostí

Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Nemyslete. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti!

You may also like...