Epileptický pštros a další kuriózní příběhy z praxe vypráví populární kanadský zvěrolékař

Philipp Schott se narodil v Německu, ale byl mu sotva rok, když jeho rodiče emigrovali do Kanady. Během studií biologie na kanadské univerzitě přešel na obor veterinárního lékařství. Po roce cestování po světě s batohem na zádech si ve Winnipegu otevřel praxi pro malá zvířata a začal o svých pacientech psát knihy, které se okamžitě staly velmi populárními.

Jeho psaní vlastně začalo blogováním o cestování a veterinární medicíně, následkem čehož mu vyšla první kniha, kterou nyní vydává v české jazykové mutaci nakladatelství Alpress. Kniha s názvem Veterinář zasahuje líčí kuriózní případy nejen k zasmání, které musel Philipp Schott během své praxe vyřešit.

Čtenáři se tak otvírá autentický vhled do náročné práce zvěrolékaře, který se potýká s roztodivnými, ale i obyčejnými případy nejrůznějších neduhů, jimiž trpí zvířata a jindy zase jejich páníčci. Philipp Schott své vyprávění doplňuje také o svou vlastní zajímavou historii, v níž  líčí, jak vůbec ke studiu a práci veterináře přišel, a také nešetří dobrými radami, jak se zachovat v případě různých potíží domácích mazlíčků či jak je léčit. Kromě toho seznamuje čtenáře také s finanční náročností veterinářské péče a klade důraz na komunikaci s majiteli pacientů, která je nesmírně důležitá.

Philipp Schott se za svou bohatou praxi setkal opravdu s ledasčím, proto se čtenář může těšit na historky např. o pštrosovi trpícím epilepsií, zraněném kolibříkovi, vakoveverce, která se rozhodně nehodí jako domácí mazlíček, či příběh o perutýnovi, jenž spolkl menší rybku, který má ze dvou třetin šťastný konec. Jedno ale mají všechna vyprávění společné, a sice že čtenáře pobaví, poučí i zahřejí u srdce.

You may also like...