Geis podporuje Ligu vozíčkářů

Omezení setkávání a home office „přikoval“ mnohé lidi doma a znemožnil sportování. Společnost Geis CZ se ale rozhodla podpořit pohyb svých zaměstnanců a zapojila se do Virtuálního charitativního běhu. Ke svému 30. výročí ho vyhlásila Liga vozíčkářů ve spolupráci s projektem Rozběháme Česko.

Společnost Geis svým zaměstnancům uhradila startovné a oni se tak mohli směle pustit do zdolávání kilometrů. V období od 22. do 28. března si každý „závodník“ určil jakoukoli trasu a pomocí speciální mobilní aplikace evidoval uběhnuté případně nachozené kilometry. „Když jsme se k běhu přihlásili, nečekali jsme, že se naši zaměstnanci do této akce vrhnou s takovou vervou. Přihlásilo se jich 53 a jako cílovou metu si vytkli zdolat 2300 kilometrů,“ říká Kristýna Copková, marketingová manažerka ze společnosti Geis CZ.

Jak to celé dopadlo?

Tým Geis zdolal celkem 2335,123 kilometru, což je mimochodem délka hranic České republiky, a obsadil neuvěřitelné 5. místo z celkem 212 přihlášených týmů. „Pro Ligu vozíčkářů jsem vyběhali 12 tisíc korun a celkový finanční výtěžek akce byl 459 064 korun, což více než trojnásobně překonalo očekávání pořadatelů,“ dodává Kristýna Copková.

Lidem s tělesným postižením tento výtěžek částečně pokryje náklady spojené s nákupem Redcord Workstation, což je zařízení určené pro komplexní terapii klienta a pohybové cvičení. Zároveň jim budou získané finance dotovat rehabilitační služby.

Jeden z nejobdivuhodnějších výkonů předvedl David Procházka, dispečer modletické pobočky. Jeho celkem 132,59 kilometru se v celkovém pořadí dostalo na úžasné 6. místo ze 1758 přihlášených účastníků a podporovatelů. „Sportuji celý život, věnoval jsem se hlavně týmovým sportům jako je fotbal, hokej nebo házená, ale jak jsme já i moji spoluhráči stárli, všichni kolem mě začali vynechávat. A tak jsem přešel na běh, při kterém nikoho dalšího nepotřebuji,“ říká David Procházka, který běhá už sedm let a má za sebou šest maratonů. Obvykle je „dává“ v závodě za tři a půl hodiny.

„Když se člověk přehoupne přes první půlmaraton, tak pak už je to jen o hlavě,“ usmívá se David Procházka s tím, že „normálně“ běhá asi 17 kilometrů při každém běhu, což je v průměru 80-100 kilometrů za týden. „V rámci běhu pro vozíčkáře jsem ale musel přidat. Na běhání jsem měl jen pět dnů. Můj nejdelší běh byl 33,5 kilometrů, které jsem zdolal za 3 hodiny a 19 minut,“ uvádí David Procházka. „Jsem běžec samotář, ale běhám zásadně bez sluchátek. To je totiž ten pravý relax, kdy si člověk krásně srovná myšlenky. A teď, když to navíc bylo spojeno s dobrou věcí, tak to byla dvojnásobná radost,“ uzavírá.

Foto: Geis CZ s.r.o.

You may also like...