Hervis odměnil školy za účast jejich žáků v Sazka Olympijském víceboji výhrami za milion korun
Hervis Sports poslal letos 35 balíčků o celkové hodnotě jednoho milionu korun na české základní školy. Jde o výhry, které si studenti vybojovali během školního roku 2019/2020 v rámci zapojení se do programu Sazka Olympijský víceboj, který organizuje Český olympijský výbor. Smysl programu je jednoduchý – motivace ke sportování, zlepšení fyzické zdatnosti i pomoc při hledání toho ideálního sportu pro každé dítě. Organizátoři projektu se shodují, že v době pandemie COVID-19 na tom záleží ještě více než kdy dříve.
Hlavním cílem projektu není objevit na českých školách prozatím utajené talenty. Celá filozofie vychází z myšlenky, že zdravý pohyb a nadšení pro sport je součástí identity člověka už od brzkého mládí. Český olympijský výbor a jeho partneři se proto snaží v žácích tento přístup kultivovat s přihlédnutím k fyzickým předpokladům každého z nich.
Obchodní síť se sportovním vybavením Hervis Sports jako partner-dodavatel hlavních cen zodpovídá za to, aby se do škol dostaly ceny v celkové hodnotě jednoho milionu korun. Letos mezi nejžádanější sportovní náčiní poptávané školami patřily především florbalové hokejky, ale na předních místech žebříčku bychom našli i sety na stolní tenis, nebo vybavení na softball, či balanční podložky, tzv. airpady. Dohromady získaly školy za aktivitu v roce 2019/2020 téměř 1500 produktů od Hervisu.
„Celková situace ve světě sportu moc nepřála. Proto máme radost, že Sazka Olympijský víceboj opět proběhl alespoň v omezeném měřítku, a že školy programu zachovávají věrnost již několikátý rok v řadě,“ říká Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports. „Jako obchodní síť, která se specializuje primárně na prodej sportovního vybavení, chápeme, že děti pohyb ke správnému vývoji potřebují. Český olympijský výbor odvádí s tímto programem skvělou práci v tom smyslu, že nikoho do ničeho nenutí, ale naopak se hravou a originální formou snaží každému najít to, co je mu blízké. Je skvělé být toho součástí,“ dodává.
Probíhající celosvětová pandemie se v enormní míře negativně podepsala na celém vzdělávacím systému, zvláště pak na hodinách tělesné výchovy, které byly v současné době zcela zrušeny. Tomu se museli přizpůsobit i organizátoři Sazka Olympijského víceboje.
Program totiž probíhá právě v rámci začlenění do pravidelných hodin tělesné výchovy. Člení se na tři samostatné kategorie, mezi kterými mohou školy volit podle věkových skupin žáků a jejich pohybových předpokladů. Olympijský diplom je určen hlavně prvním ročníkům základních škol, a jeho největším přínosem je analýza pohybových předpokladů konkrétních studentů, kterou po 8 absolvování disciplín obdrží. Ta může být cenným vodítkem, jakým směrem by se měl žák ubírat při výběru sportů, kterým se bude věnovat. Navazujícího Odznaku všestrannosti se účastní především žáci druhého stupně. Zde už se pracuje i na zdokonalování toho, v čem studenti příliš nevynikají, a to v rámci 10 samostatných disciplín. Speciální kategorií je pak Paralympijská výzva, která školám umožňuje do programu zapojit i studenty s různými zdravotními hendikepy.
Sazka Olympijský víceboj proběhl během školního roku 2019/2020 už posedmé. V důsledku vypjaté situace v českém školství se do něj logicky zapojilo méně škol než v předchozích letech. O účast v programu má zájem čím dál více institucí základního vzdělávání. V předchozím ročníku to byla celá jedna čtvrtina. Více informací o projektu, i aktuální termíny registrací jsou k nalezení na www.sazkaolympijskyviceboj.cz.