InvestBay slaví rok ostrého provozu. Objem investic přesáhl jeden milion eur

Fintechová platforma InvestBay, zaměřená na mikroinvestice do rekreačních nemovitostí, slaví první výročí svého ostrého provozu. Za rok fungování si získala důvěru tisíců uživatelů a úspěšně rozšířila svou nabídku investičních příležitostí. Celkový objem investic skrze platformu přesáhl 1 milion eur. Do budoucna má platforma ambiciózní plány – expandovat na nové zahraniční trhy a nabízet uživatelům stále atraktivnější investiční příležitosti.

Od svého spuštění v září 2023 se InvestBay stal klíčovou investiční platformou, která lidem umožňuje mikroinvestovat a vlastnit svůj kousek nemovitosti, třeba i v zahraničí. Za první rok fungování se platformě podařilo přilákat tisíce uživatelů a dosáhnout celkových investic přes 1 milion eur. „Aktuálně máme přes 3 000 registrovaných uživatelů, z nichž více než 400 aktivně investuje. Průměrná celková investice na jednoho investora pak činí přibližně 2 500 eur (cca 62 500 Kč),” uvedl Daniel Rajnoch, CEO a zakladatel InvestBay.

Díky mikroinvesticím může do nemovitostí investovat takřka kdokoli

InvestBay zpřístupňuje investice do nemovitostí i lidem, pro které byly dříve kvůli vysokým vstupním nákladům nedostupné. „Mikroinvestice otevírají trh menším investorům, kteří chtějí bezpečně zhodnotit své prostředky. Náš nedávný průzkum ukázal, že Češi považují nemovitosti za nejatraktivnější a nejbezpečnější investiční nástroj ve srovnání s jinými formami investic. Kvůli rostoucím cenám se však pro mnoho lidí staly finančně nedostupnými, což je nutí hledat nové způsoby, jak do nich investovat,“ komentuje Daniel Rajnoch.

Když zakladatelé InvestBay vstupovali na trh s vizí zpřístupnit investice do nemovitostí širšímu publiku, netušili, že se budou muset potýkat i s nárůstem podvodných nabídek. „Naším cílem bylo zpřístupnit investice do nemovitostí a nečekali jsme, že budeme čelit stále sofistikovanějším podvodům, které zneužívají důvěru lidí, například i pomocí umělé inteligence,“ říká Lukáš Přikryl, CMO a spoluzakladatel InvestBay. „Podvodníci stále častěji využívají technologie k vytváření falešných reklam se známými osobnostmi, aby nalákali investory do neexistujících projektů. I proto je v dnešním prostředí zásadní budovat důvěryhodnou a transparentní firmu.“

Přikryl dále radí investorům, aby byli obezřetní a vždy si ověřovali informace z více zdrojů. „Před každou investicí je klíčové prověřit údaje z více zdrojů a zaměřit se třeba i na to, kdo za firmou skutečně stojí. Podvodné projekty takové informace obvykle neposkytují, což může být jedním z varovných signálů,“ uzavírá.

Češi chtějí investovat v destinacích, ke kterým mají blízko

Skrze InvestBay lze aktuálně investovat do rekreačních nemovitostí ve Španělsku (v Marbelle a na Tenerife) a na Slovensku. „Destinace vybíráme tak, aby měly nejen potenciál dlouhodobého zhodnocení a pravidelných výnosů z nájmů, ale byly také atraktivní pro naše klienty. Data ukazují, že Češi nejvíce důvěřují nemovitostem v oblastech, které dobře znají nebo k nim mají osobní vztah, například proto, že tam rádi jezdí na dovolenou,“ dodává Daniel Rajnoch. I díky tomu se skrze platformu již úspěšně profinancovaly nemovitosti v chorvatské Zelene Puntě, španělské Marbelle nebo na Lipně.

Rychlá registrace a investování na pár kliknutí

Platforma je pro uživatele atraktivní také díky snadné registraci a možnosti začít investovat okamžitě. „Příkladem je klient, který během pouhých 14 minut od registrace investoval do tří nemovitostí ve třech různých zemích. Díky našim technologiím mohou uživatelé snadno a rychle rozšířit své investiční portfolio na pár kliknutí,“ vysvětluje Lukáš Přikryl.

Ambiciózní plány do budoucna: expanze do zahraničí a sekundární trh

Do budoucna plánuje InvestBay rozšířit nabídku o nové investiční příležitosti v atraktivních destinacích, včetně těch mimo Evropu. Kromě toho se chystá expandovat na další trhy a rozšířit nabídku služeb. „Naším cílem je vstoupit na britský trh, kde na základě průzkumů vidíme značný potenciál, a to primárně díky velikosti investic do fintech firem. Plánujeme také spuštění sekundárního trhu, na kterém budou investoři moci obchodovat se svými podíly,“ doplňuje Daniel Rajnoch. Důležitou součástí těchto plánů je také zavedení evropské regulace MiCA, která by měla zvýšit transparentnost a důvěru investorů v platformu a celý trh s digitálními aktivy. V České republice by měla vstoupit v platnost začátkem roku 2025.

You may also like...