Královnu bylin BIO Levanduli Chodouňskou můžete mít ve své zahrádce

Mnoho pěstitelů si myslí, že má na své zahrádce zázrak se širokým využitím, kterým je levandule, ale jen málokdo tuší, že není bylina jako bylina. Pro přípravu tinktur, nálevů, mastí, extraktů a olejů je totiž nejvhodnější BIO Levandule Chodouňská (levandule lékařská Angustifolia Munstead), která je považována za světový unikát. Obsahuje výjimečné biodynamické blahodárně působící látky potvrzené vědeckým výzkumem VŠCHT Praha[1].

BIO Levandule Chodouňská je považována za královskou rostlinu, velmi dobře působí na nervovou a trávicí soustavu díky prokázanému obsahu přírodních BIO antioxidantů, antibiotik, antivirotik, antidepresiv a flavonoidů, které jsou ve 21. století vědou také označovány jako „Molekuly života“.

Výsadba, pěstování sklizeň

Výsadba levandule probíhá v dubnu nebo září, ať už ji chcete vysadit přímo do zahrady, záhonů nebo osadit květináče na balkoně či v interiéru. Vždy však myslete na to, že vyžaduje propustnou půdu na přímém slunci nebo v polostínu. Ideální doba sklizně je od června do července. Bylinu sušíme na polotmavém, suchém a dobře větratelném místě. První zimu po výsadbě jí však musíte pomoci a ochránit ji zákryvem před mrazem.

Již dnes si můžete zajistit sazenice

BIO Levandule Chodouňská, bylina s certifikací s jasným původem a rodným listem se historicky poprvé dostává do prodeje a vy již dnes můžete darovat sazenice dárkovým voucherem. Samotné sazenice budou odesílány kvůli klimatické ochraně od 1. 4. 2025!

[1] Výzkum účinných látek obsažených v BIO Levanduli Chodouňské provedli vědci z VŠCHT Praha – Dr. Iveta Horsáková a doc. Helena Čížková – společně s týmem BIOCEN Laboratories pod vedením doc. Ing. Petra Kaštánka, Ph.D.

You may also like...