Poslední únorové knižní novinky z nakladatelství Euromedia
Poslední únorové novinky přináší detektivní žánr, horor i knihu pro zdraví. Tajnůstkáři je název nového detektivního románu oblíbené americké spisovatelky Sandry Brown, který právě vychází v nakladatelství Ikar. A jak už je u autorky dobrým zvykem, opět v něm nechybí napětí, tajemství ani milostná zápletka.
Příznivce detektivek jistě potěší i kniha Vodní meloun od českého autora Marka Otty. Děj příběhu se odehrává na pražském Smíchově a hlavními hrdiny jsou tři kamarádi, kteří se v návalu zoufalství rozhodnou vyloupit byt podivínského souseda. Netuší však, že se celá akce zvrhne a čeká je noc, která navždy změní jejich životy…
O přízeň čtenářů se v tomto týdnu uchází i další český autor – Michal Březina. V nakladatelství Laser právě vyšel jeho nejnovější román Zlé časy, který vypráví o tak trochu jiném cestovateli časem.
Z nakladatelství Laser je také Kniha nehod od amerického autora Chucka Wendinga. Kdysi dávno se něco zlověstného a hladového procházelo tunely pod horami a uhelnými doly v Pensylvánii. A co se dělo kdysi, se nyní znovu opakuje. Román byl nominován na cenu Locus Award 2022 za nejlepší horor.
Iveta Henzelyová je známá slovenská bylinkářka a léčitelka. V nakladatelství Esence právě vychází její Bylinková škola, která není jen obyčejnou knihou o léčivých bylinkách. Přináší totiž širokou škálu informací o světě rostlin, přírodní medicíně i o fungování lidského těla. Autorka zde navíc propojuje poznatky klasické fytoterapie a tradičního léčitelství i s čínskou medicínou.
Sandra Brown: Tajnůstkáři
Otec Arden Maxwellové před dvaceti lety beze slova zmizel. Zanechal ji a její sestru Lisu bez jakýchkoli prostředků, bez zaplacených účtů a s podivnými zvěstmi o loupeži, za niž měl být zodpovědný. Arden se nyní vrací do starého rodinného domu u jezera Caddo v Texasu, aby se postavila démonům minulosti a získala odpovědi na otázky, na které byla kdysi příliš mladá. Netuší však, že dva otcovi tehdejší kumpáni – válečný hrdina a zkorumpovaný okresní prokurátor – bedlivě sledují každý její krok…
Nový detektivní román Sandry Brown, v němž opět nechybí napětí, tajemství, ale ani milostná zápletka.
Sandra Brown (*1948) je celosvětově úspěšná americká spisovatelka, která se narodila v texaském městě Waco. Vystudovala angličtinu a literaturu, vystřídala řadu profesí: živila se jako herečka, manažerka, modelka či televizní reportérka.
Marek Otta: Vodní meloun
Poctivý smolař, bohémský student a nezaměstnaný povaleč. Právě tato nepravděpodobná trojice nejlepších kamarádů se v návalu zoufalství rozhodne vyloupit byt podivínského souseda. Netuší však, že se celá akce zvrhne a čeká je noc, která navždy změní jejich životy…
Případ z pražského Smíchova dostává na starost policista, který se vyrovnává s nedávným rozvodem a obtížným vztahem se svou dcerou. Dokáže vyšetřování dovést do zdárného konce dřív, než dojde k další tragédii…? Citlivě napsaný příběh s detektivní zápletkou pojednává o křehkosti lidí a mezilidských vztahů a zároveň o leckdy tenké hranici mezi dobrem a zlem.
Marek Otta (*1993) prožil dětství v Kroměříži, kde navštěvoval Arcibiskupské gymnázium. Vystudoval angličtinu a mediální studia na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 2019 debutoval románem ze studentského prostředí Příliš mladej pro život. V současné době žije ve Velké Británii.
Michal Březina: Zlé časy
Dušan Hofírek se nechal naverbovat k POST FINEM – agentuře pro cestování časem, kterou má pod palcem generál Schneider. Události na sebe nenechaly dlouho čekat a hned první úkol ho pěkně semlel. Kdo však mohl tušit, že se průzkum časoprostoru tak fatálně zkomplikuje…? A že bude třeba zfackovat Vinnetoua…?
Ve vyprávění Dušan líčí své spletité toulky chodbami dějin a také něco málo o tom, jak mu najednou ležel celý osud světa na bedrech či jak potkal skvělého přítele… Původní český román o tak trochu jiném cestovateli časem.
Michal Březina (* 1977) se narodil v Aši a aktuálně žije v Sokolově. Napsal rozverné sci-fi Měsíční deník (2016), kde již zapojil motiv cestování v čase. Sci-fi povídkami přispěl do antologií Uchovej mou duši (2018) a Vostrá krása (2019). Následoval román Do smrti daleko (2021), který obsahuje noirovou atmosféru, deštivou budoucnost a paranormální peripetie téměř schopného detektiva Billyho Cowena.
Chuck Wendig: Kniha nehod
Kdysi dávno žil Nathan v domě na venkově se svým násilnickým otcem – a nikdy své rodině neřekl, co se mu tam stalo. Kdysi dávno byla Maddie malá holčička, která vyráběla panenky ve svém pokojíčku, když uviděla něco, co neměla – a dodnes se snaží vypořádat se se svým traumatem vytvářením strašidelných soch. Kdysi dávno se něco zlověstného a hladového procházelo tunely pod horami a uhelnými doly jejich rodného města na venkově v Pensylvánii…
Nyní jsou Nate a Maddie Gravesovi manželé a se svým synem Oliverem se do svého rodného města vrátili. Jenže to, co se dělo kdysi, se nyní opakuje. Oliver potkává podivného chlapce, který se stane jeho nejlepším přítelem, ovšem s vlastními tajemstvími a zálibou v temné magii. A právě temná magie je postaví do středu bitvy dobra se zlem a boje o duši celé rodiny – a možná i o celý svět. Ale rodina Gravesových má v této bitvě tajnou zbraň: vzájemnou lásku.
Chuck Wendig je americký spisovatel, jenž se narodil v pensylvánském městečku New Hope. Studium anglického jazyka a náboženství na Queens University v Charlotte završil v roce 1998, a ještě než se stal spisovatelem na plný úvazek, prošel si rozmanitou přehlídkou různých zaměstnání – například pracoval jako vývojář RPG her pro společnost White Wolf.
Iveta Henzelyová: Bylinková škola
Bylinková škola známé slovenské bylinkářky, léčitelky a učitelky Ivety Henzelyové je určena všem, kteří chtějí porozumět léčivým rostlinám a používat je pro udržení či zlepšení svého zdravotního stavu.
„Když jsem jako malé dítě sbírala na břehu Hornádu ve Slovenském ráji mateřídoušku, netušila jsem, že mě bylinky budou doprovázet celý život, že jim budu rozumět více než lidem,” říká autorka.
Její Bylinková škola není jen obyčejnou knihou o léčivých bylinkách. Přináší totiž nejen rozsáhlé informace o rostlinné říši, přírodní medicíně i o fungování lidského těla, ale navíc v ní autorka i propojuje poznatky klasické fototerapie a tradičního léčitelství s čínskou medicínou. Díky ní se tak naučíte rostliny nejen znát, ale připravovat z nich také léčivé prostředky a aplikovat je při různých onemocněních.
„Záměrem knihy je nadchnout čtenáře pro svět rostlin, ukázat mu, že soužití s porozuměním a láskou se nemusí praktikovat jen v mezilidských vztazích, ale také ve vztahu k přírodě, zemi, vodě, ke všemu, co nás obklopuje a čeho jsme nedílnou součástí,“ doplňuje autorka.
Iveta Henzelyová – o mně:
Do „bylinkové školy“ jsem začala chodit jako docela malá holčička. Slovenský ráj byl mou první třídou. Učila jsem se poznávat rostliny, vařila panenkám bylinkové čaje a koupala je v bylinných lázních.
Když se mi narodila moje milovaná dcera, léčila jsem bylinkami všechny její dětské nemoci a tak jsem začala své teoretické znalosti přenášet do praxe. Uvařila jsem svou první mast z měsíčku, olej z levandule nebo tinkturu ze šalvěje. Moje vnitřní schopnosti komunikovat s přírodními bytostmi se ještě více pootevřely s pomocí dceřiného čistého, dětského vnímání světa.
Moje profesionální praxe se rozvíjela dost intenzivně. Po několika letech vyučování na stavební průmyslovce jsem vyhrála konkurz na ředitelku školy užitkového výtvarnictví v Košicích. Bylo to nádherných osm let strávených s mladými talentovanými lidmi. Následující tři roky však byly jedny z nejtěžších v mém životě. Strávila jsem je v parlamentu jako poslankyně a byla jsem opravdu ráda, když se mé volební období zkrátilo o jeden rok.
Po zkušenostech z vysoké politiky jsem se už do běžného zaměstnání nevrátila. Založila jsem Bylinkovou školu Matky Země a od té doby učím o tajemstvích přírody a rostlin. S radostí se setkávám se svými studenty na různých místech našeho krásného Slovenska, ale i v zahraničí.
Na jejich podnět jsem napsala knihu, kterou právě držíte v rukou. Vítejte v Bylinkové škole!