První zářijové novinky z nakladatelství Euromedia

První novinkou, která přichází do knihkupectví je román Atlasova šestka kalifornské spisovatelky, píšící pod pseudonymem Olivie Blake. Příběh šestice neobyčejných mágů, sdružených v jednom tajném spolku, osloví zejména příznivce sci-fi a fantasy, ale možná nejen je – kniha totiž ve Spojených státech slavila velký úspěch i u široké veřejnosti – nejprve se stala hitem na sociálních sítích a hned poté bestsellerem New York Times. V českém překladu Jiřího Jaňáka ji nyní vydává nakladatelství Laser.

Druhou novinkou je Výživná kniha o jídle od úspěšné foodblogerky a vystudované odbornice na výživu a potraviny Karolíny Fourové. Kniha právě vychází v nakladatelství Esence a volně navazuje na úspěšný autorčin bestseller Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete (2020).

Olivie Blake: ATLASOVA ŠESTKA

Tajemství. Zrada. Intriky. Vítejte v Alexandrijské společnosti! Alexandrijská společnost, sdružení správců dávno ztraceného vědění největších civilizací a přední tajný spolek magických akademiků na světě. Ti, kdož si v něm vyslouží místo, získají život plný bohatství, moci a věhlasu, dalece přesahující naše nejdivočejší představy.

Při náboru nováčků se novici dozvědí od tajemného Atlase Blakelyho, že mají přesně rok na to, aby se kvalifikovali k zasvěcení. Šest potenciálních kandidátů může mít všechno a vědět všechno. Ale za jakou cenu…?

Ohlasy se zahraničního tisku:

  • „Smrtonosně zábavná kniha. Plná skvělých postav, které si jdou vzájemně po krku naprosto okouzlujícím způsobem. Atlasova šestka se na vás vrhne a nepustí, dokud nedočtete poslední stránku.“

Chloe Gong, autorka NYT bestselleru Naše zakázané vášně

  • „Virální senzace, která se přes noc stala hitem sociálních sítí a přes další noc bestsellerem New York Times. Pro nadšené fanoušky škol temné magie.“

Publishers Weekly

  • „Strhující, zábavné a návykové. Atlasova šestka je něco jako akademický darwinismus v praxi. Boj o přežití, kde se každý může ohánět magií.“
  1. L. Huchu, autor Knihovny mrtvých

Olivie Blake je pseudonym kalifornské spisovatelky Alexene Farol Follmuth,  milovnice a vypravěčky příběhů, z nichž většina – nikoliv však všechny – obsahují prvky fantasy či nadpřirozena. Pokaždé se ovšem její vyprávění zaměřuje na otázky, co to znamená být či nebýt člověkem a jak se vypořádat s nekončícími zákruty a zvraty života a lásky.

Karolína Fourová: VÝŽIVNÁ KNIHA O JÍDLE

Žijeme v době, kdy je jídlo nejbezpečnější v historii. Přesto se spotřebitelé přestávají orientovat v tom, co je zdravé, co není, jak poznat pod barevným obalem kvalitu a čemu ve spletité informační džungli uvěřit.

Tato kniha vás bezpečně provede nekonečnou galaxií surovin a odpoví vám na všechny otázky, které vás ve spojitosti s jídlem kdy napadly. Pomůže vám nahlížet na potraviny z hlediska výživy i kvality a naučí vás to nejdůležitější – správně je skladovat a pracovat s nimi v kuchyni. A aby vás alchymie se šlehacími metlami a vařečkou bavila hned od začátku, najdete v knize padesát jednoduchých a neprůstřel-ných receptů z autorčiny kuchyně.

Výživná kniha o jídle Karolíny Fourové, inženýrky v oboru výživy a kvality potravin, navazuje na úspěšný bestseller Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete.

Recept na ukázku:

Turecká vejce

Luxusní jídlo pro dlouhé víkendové snídaně ve dvou, které se protáhnou až do oběda. Klasická turecká vejce se podávají se ztracenými vejci, ale můžete si ušetřit práci. V této podobě je budete milovat, a navíc se budou snáze jíst.

3 vejce, 1 lžíce másla, 1 lžíce olivového oleje, 0,5 lžičky sušeného chilli, 0,5 lžičky sušené uzené papriky, 1 stroužek česneku (nemusí být), hrst čerstvého kopru, hrst čerstvé hladkolisté petržele, 240 g neochuceného skyru, nebo netučného řeckého jogurtu, kůra a šťáva z poloviny citronu, sůl a čerstvě namletý pepř, 
K podávání: 4 plátky nasucho opečeného kvasového chleba

Vejce vyndejte z lednice, aby se ohřála na pokojovou teplotu a následně při vaření nepraskla. Máslo spolu s olejem rozpusťte v malém kastrůlku, přidejte chilli a uzenou papriku, promíchejte a odstavte. Utřete česnek a kopr s petrželí nasekejte najemno. Skyr promíchejte v misce s citronovou kůrou a šťávou, česnekem a většinou bylinek. Jemně osolte a opepřete.

Teď je čas na vařená vajíčka. Vodu v hrnci přiveďte k varu a opatrně vložte vejce. Vařte je přesně 6,5 minuty. Poté vodu sceďte a vejce rychle zchlaďte ledovou vodou.

Na misku nebo talíř navrstvěte připravený skyr. Vejce oloupejte, rozkrojte napůl a přidejte je na talíř. Zakapejte chilli olejem a ozdobte zbylými bylinkami. Podávejte s opečeným chlebem.

  • V bezlepkové variantě podávejte s pečivem bez lepku.
  • Skyr obsahuje méně laktózy, zvlášť když sáhnete po výrobku na hranici data spotřeby. Při silné intoleranci sáhněte po netučném bezlaktózovém jogurtu či tvarohu.

Karolína Fourová je inženýrkou v oboru výživy a kvality potravin. Vzdělává veřejnost o správném přístupu k jídlu, kvalitě výrobků a jejich složení, vyvrací současné výživové mýty a do světa médií a sociálních sítí se snaží vnést sílu fakt a vědy. Zdravý postoj k jídlu a lásku k focení propojila na svém blogu, s nímž v roce 2021 vyhrála soutěž Food blog roku, a doplnila tak úspěchy z předešlých ročníků. Je autorkou bestselleru Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete.

Více se o autorce můžete dozvědět na https://karolinafour.cz

You may also like...