Řím hostil digitální talenty. Unikátní studijní program má i české absolventy

Týden plný inovací, nových vědomostí a společných zážitků čekal se začátkem prázdnin na účastníky Seeds for the Future. Populární vzdělávací program společnosti Huawei proběhl poprvé od covidové pandemie formou osobního setkání a všichni vybraní studenti se za ním letos sjeli do Říma. Od roku 2015 se do programu mohou hlásit i čeští vysokoškoláci a Česká republika měla minulý týden v Itálii tři zástupce. 

Celkem 145 účastníků z 23 evropských zemí a s nimi také deset výměnných studentů z pekingské Čching-hua univerzity absolvovalo intenzivní pětidenní kurs zaměřený na největší novinky v oboru ICT i na osobní rozvoj. Prostřednictvím přednášek a workshopů měli účastníci příležitost poznat praktické aspekty různých kariérních cest v odvětví technologií, prohloubit své znalosti o inovacích, digitalizaci, udržitelnosti a podnikání a zdokonalit své digitální dovednosti. Zároveň také měli možnost podílet se na budování neustále rostoucí komunity, která se zasazuje o evropský pokrok v oblasti digitalizace a inteligence.

„Evropa stojí v čele technologického pokroku a je nezbytné, abychom investovali do vzdělávání a rozvoje našich mladých odborníků,“ uvedl zástupce společnosti Huawei Europe Radoslaw Kedzia a zdůraznil, že tato kultivace je v dnešní digitálně pokročilé době důležitější než kdy dříve. „Tím, že budeme pečovat o jejich dovednosti a poskytneme jim správné nástroje a příležitosti, zajistíme, že Evropa zůstane lídrem v globálním digitálním prostředí.“

Význam podobných vzdělávacích iniciativ podtrhla také italská zástupkyně ministerstva školství Paola Frassinetti.Ve světě, kde se technologie staly nezbytnou součástí všech aspektů našeho každodenního i profesního života, je zásadní, aby naši studenti měli přístup k příležitostem, které je náležitě připraví na výzvy budoucnosti.“ Přínos programu spočívá podle ní mimo jiné v tom, že vedle zaměření na konkrétní uplatnění v průmyslovém světě také klade důraz na potřebu vyvíjet technologie schopné zlepšit náš život a respektující naši planetu.

Příležitost vytěžit co nejvíc z jedinečného vzdělávacího programu získali v letošním roce také tři čeští studenti. „Překvapilo mě, kolik různých kvalitních nápadů a projektů se dá vypracovat za tak krátký čas,“ uvedla Adéla Staňková z Vysoké školy Škoda Auto. Radek Sedláček z Masarykovy univerzity byl nadšený z aktivní spolupráce a otevřené zpětné vazby, vyzdvihl přednášky týkající se případů použití 5G technologií a využil mentoringu od hostujícího odborníka z Bangladéše. Na spolupráci zavzpomínal i Jonáš Kostka z Univerzity Pardubice. „Nejvíc mě bavil společný projekt Tech4Good, když jsme vymýšleli plán a dávali ho dohromady,“ prohlásil po dokončení programu.

Foto: Čeští studenti Radek Sedláček, Adéla Staňková, Jonáš Kostka

Iniciativa Seeds for the Future technologického giganta Huawei již od roku 2008 věrně razí motto, že největším darem je vzdělání. Program, který si od svého debutu získal oblibu u studentů napříč 137 zeměmi a regiony, je k dnešnímu dni nejdéle trvající aktivitou Huawei podporující společenskou odpovědnost. V průběhu let pomohl k osobnímu a kariérnímu rozvoji více než 12 tisícům studentů po celém světě a přes 100 absolventů má také v České republice.

You may also like...